chestier ورزشگاه ونگر گواردیولا جام حذفی انگلیس

chestier: ورزشگاه ونگر گواردیولا جام حذفی انگلیس آرسنال منچسترسیتی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی کشف ستارگان تازه در کهکشان‌ها

محققان در مطالعه اخیرشان اعلام کردند که تعداد زیادی ستاره عظیم در نقاط متفاوت دنیا کشف کرده‌اند.

کشف ستارگان تازه در کهکشان‌ها

کشف ستارگان تازه در کهکشان ها

عبارات مهم : ستاره

محققان در مطالعه اخیرشان اعلام کردند که تعداد زیادی ستاره عظیم در نقاط متفاوت دنیا کشف کرده اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، در این مطالعه ستاره شناسان با استفاده از “آرایه میلی متری بزرگ آتاکاما” (ALMA) در شیلی، ستاره های جدیدی را در چهار کهکشان ستاره فشان گازی کشف کردند. در این چهار کهکشان ستاره های جدید، 100 بار سریع تر از وقت تشکیل ارزش در کهکشان راه شیری تشکیل می شوند.

ستاره های عظیم این کهکشان ها، گاز را خارج کرده و باعث ایجاد انفجار ابرنواختر می شوند. این انفجار، مقدار زیادی انرژی و مواد ستاره ای را به فضا آزاد می کند. به گفته ” رصدخانه جنوبی اروپا” (ESO)، این نوع فعالیت ها می توانند تاثیر قابل توجهی در ناحیه اطراف این ستاره ها داشته باشند.

کشف ستارگان تازه در کهکشان‌ها

“ژی یو ژانگ” (Zhi-Yu Zhang) نویسنده ارشد این مطالعه و ستاره شناس “دانشگاه ادینبرو” (University of Edinburgh) گفت: محققان با استفاده از یک روش تازه مشابه روش “تاریخ گذاری رادیوکربن” (Radiocarbon dating) به دنبال پیدا کردن اثر انواع متفاوت مونوکسید کربن هستند تا مقدار توزیع جرم ستارگان درکهکشان های ستاره فشان را دریابند. در حالی که ایزوتوپ های اکسیژن با ستاره های بزرگ تر و عظیم تر و ایزوتوپ های کربن با ستارگان کوچک تر و میانگین تر مرتبط هستند. از آنجا که کربن و اکسیژن جهت تشکیل مونوکسید کربن ترکیب می شوند، این به این معنی است که تغییرات منوکسید کربن در ستارگان بزرگ تر زیاد از ستارگان کوچک تر است.

در مقایسه با ستاره های کم جرم مانند خورشید که می تواند میلیاردها سال بدرخشند، ستارگان عظیم عمر کوتاه تری دارند. طبق گفته محققان درک توزیع انواع متفاوت ستاره ها، بینش محققان در مورد شکل گیری و تکامل کهکشان ها در طول تاریخ دنیا را زیاد کردن می دهد.

محققان در مطالعه اخیرشان اعلام کردند که تعداد زیادی ستاره عظیم در نقاط متفاوت دنیا کشف کرده‌اند.

این مطالعه تازه نشان داد که بسیاری ستاره در این کهکشان های ستاره فشان وجود دارند. محققان افزودند که بعضی ستارگان در یک ناحیه نزدیکی کهکشان راه شیری نیز قرار دارند، این ناحیه کهکشان “ابر ماژلانی بزرگ” (LMC) هست. ابر ماژلانی بزرگ کهکشانی در همسایگی کهکشان راه شیری هست. فاصله اش از کهکشان راه شیری کمی کمتر از 50 کیلو پارسک است و بنابراین سومین کهکشان نزدیک به راه شیری شمرده می شود. ابر ماژلانی بزرگ چهارمین کهکشان بزرگ گروه محلی است.

با استفاده از تلسکوپ بسیار بزرگ رصدخانه جنوبی اروپا، یک تیم متشکل از محققان “دانشگاه آکسفورد” ستاره های فوق العاده ای را در “سحابی رتیل” (Tarantula Nebula) کشف کردند.

سحابی رتیل نام یک سحابی معروف در صورت فلکی ماهی زرین است که در کهکشان ابر ماژلانی بزرگ قرار دارد. در ابتدا تصور می شد این سحابی یک ستاره است تا این که به وسیله “نیکلاس لوییس دلاکایله” و در سال ۱۷۵۱ سحابی بودن آن کشف شد.

کشف ستارگان تازه در کهکشان‌ها

این سحابی درخشان ترین جرم غیر ستاره ای است که تا کنون کشف شده است است٬ به حدی که اگر جای “سحابی جبار” در کهکشان راه شیری قرار داشت، می توانست روی زمین سایه ایجاد کند. در حقیقت سحابی رتیل فعال ترین منطقه آشنا شده است تولد ستارگان در گروه محلی کهکشانی ماست.

واژه های کلیدی: ستاره | محققان | مطالعه | ستارگان | استفاده | اخبار علمی و آموزشی

کشف ستارگان تازه در کهکشان‌ها

کشف ستارگان تازه در کهکشان‌ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog