chestier ورزشگاه ونگر گواردیولا جام حذفی انگلیس

chestier: ورزشگاه ونگر گواردیولا جام حذفی انگلیس آرسنال منچسترسیتی

گت بلاگز وب‌گردی استفاده از هوش مصنوعی جهت جلوگیری از خودکشی

محققان دانشگاه فلوریدا آمریکا رباتی طراحی کردند که قادر به پیش‌بینی ارتکاب خودکشی افراد و شناسایی علل و عوامل تصمیم به چنین عملی هست.

استفاده از هوش مصنوعی جهت جلوگیری از خودکشی

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، میزان خودکشی در آمریکا هر ساله رو به زیاد کردن است و تبدیل به دهمین علت فوت و میر در این کشور شده است هست.

عبارات مهم : طراحی
کارشناسان حوزه سلامت آمریکا ابزار و امکانات مناسبی جهت کمک به افرادی که مرتکب خودکشی می شوند و یا در آستانه ارتکاب خودکشی هستند، دارند. ولی مسئله اینجاست که اغلب اوقات کارشناسان امر نمی دانند چه کسانی زیاد نیاز به کمک و مشاوره دارند. به هر حال همه این گونه پرسشها با کمک هوش مصنوعی قابل برطرف هست.

براساس آمار انتشار یافته از “مرکز کنترل بیماری های آمریکا”(CDC)، قیمت خودکشی از سال 1999 تا 2014 روند رو به رشدی داشته است که بیشترین میزان ارتکاب با 63 درصد متعلق به زنان میانسال بوده هست. قیمت کلی خودکشی در این سال ها 24 درصد زیاد کردن داشته هست.

مددکاران اجتماعی جهت تشخیص و آینده نگری ارتکاب خودکشی اغلب به فاکتورهای معمول نظیر مسمومیت دارویی و افسردگی تکیه می کنند. با این حال دلایل ارتکاب خودکشی زیاد از این فاکتورهای معمول هست. خودکشی وابسته به ترکیبی از یک سری اتفاقات و حوادث مرتبط به هم در زندگی فرد است که بسیار پیچیده هست.

متخصصان پزشکی جهت رمزگشایی این پیچیدگی ها و جلوگیری از ارتکاب خودکشی به وسیله افراد در حال استمداد از هوش مصنوعی هستند، آیا که هوش مصنوعی می تواند این پیچیدگی ها را خیلی بهتر بفهمد و عواملی که در زندگی فرد منجر به خودکشی وی خواهد شد را به خوبی تشخیص دهد و با آنها مقابله کند.

محققان دانشگاه ایالت فلوریدا با استفاده از هوش مصنوعی، رباتی طراحی کردند که بتواند خبر از خودکشی قبل از وقوع آن بدهد. آنها با تزریق یک الگوریتم به اطلاعات پزشکی بیش از 3000 نفر که خودکشی نافرجام داشتند این ربات را طراحی کردند.

این ربات با استفاده از شناسایی عللی که منجر به تصمیم به خودکشی می شوند الگوهای مقابله مختلفی را تحلیل و طراحی می کند. روش هایی مانند تجویز داروهای مشخص جهت درمان این افراد.

“جسیکا ریبیرو”(Jessica Ribeiro) روانشناس و عضو تیم تحقیقاتی دانشگاه فلوریدا گفت: هوش مصنوعی این ربات قادر است به طور دقیق آینده نگری کند که فرد طی دو سال آینده اقدام به خودکشی خواهد کرد. شایان ذکر است که دقت این ربات در آینده نگری اقدام به خودکشی در عرض یک هفته آینده، 92 درصد بوده است!

این پژوهش در مجله Clinical Psychological Science انتشار یافته هست.

منبع:ایسنا

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: طراحی | انتشار | آمریکا | خودکشی | استفاده | سال آینده | هوش مصنوعی | هوش مصنوعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog